نکات کلیدی چاپ سابلیمیشن با کیفیت

چاپ دیجیتال در عصر حاضر جهت طراحی و چاپ بر روی  بسیاری از متریال به خصوص محصولات پارچه ای استفاده می شود.

 این نوع چاپ روش های مختلفی دارد که یکی از بهترین روش های آن چاپ سابلیمیشن است. با استفاده از این شیوه چاپ می توان بر روی اکثر مواد چاپ انجام داد و محصولات مختلفی را شخصی  سازی و سفارشی کرد.

شاید تولید محصول اولین قدم راه باشد، جهت ادامه فعالیت خود نیاز است محصولات چاپ شده به فروش نیز برسد. بدون شک لازمه یک فروش خوب و پرسود کیفیت مناسب است.

درست است که روش سابلیمیشن نسبت به دیگر روش های چاپ دارای کیفیت بیشتری است، اما اگر نحوه صحیح چاپ با آن را بلد نباشیم و یا اصول چاپ این روش را رعایت نکنیم محصول نهایی کیفیت مورد انتظار را نخواهد داشت.

 جهت رسیدن به کیفیت مطلوب و مورد پسند مشتری، از زمان ترسیم طراح تا انتهای چاپ لازم است مسیر مشخصی طی شود. در ادامه قصد داریم این مسیر را با بیان نکات کلیدی چاپ سابلیمیشن با کیفیت برای شما هموار تر سازیم.

نکات کلیدی چاپ سابلیمیشن با کیفیت

همانطور که ممکن اسن بدانید این روش چاپ نسبت به شیوه های دیگر دارای تفاوتی است که شامل کاغذ، مرکب و دستگاه مخصوص به خود است. ابتدا برای رسیدن به چاپ با کیفیت از همین ابزار شروع می کنیم.

  • ابزار با کیفیت

دستگاه چاپ پارچه، کاغذ سابلیمیشن و مرکب سابلیمیشن در این روش جزء ابزار کلیدی شما هستند. مانند تمام فعالیت های دیگر که نیاز به ابزار مخصوص دارد، چنانچه این ابزار کیفیت مناسبی نداشته باشد نباید انتظار محصول با کیفیتی را داشته باشید. اگر تجربه کافی در زمینه خرید این محصولات را ندارید سعی کنید از افراد با تجربه و کارشناس در این حوزه کمک بگیرید.

اگر قصد خرید این ابزار را دارید پیش از اقدام به خرید در مورد برند های با کیفیت این محصولات و فروشنده معتبر آن اطلاعات کسب کنید تا بتوانید ابزاری با کیفیت تهیه کنید. با داشتن ابزار با کیفیت تقریبا یک سوم راه را برای رسیدن به محصول با کیفیت طی کرده اید.

کارشناسان فروش شرکت فبتاک به عنوان مرجع اصلی فروش بروز ترین دستگاه های چاپ سابلیمیشن آماده ارائه مشاوره در خصوص انتخاب و خرید دستگاه چاپ پارچه به شما سروران گرامی هستند.

  • آموزش استفاده از ابزار

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد برای رسیدن به چاپ با کیفیت باید مسیر مشخصی طی کنیم، قدم اول همانطور که ذکر شد ابزار با کیفیت است. اما اگر نحوه استفاده از آن را بلد نباشیم این ابزار نمیتوانند کمکی به افزایش کیفیت محصولات بکنند. اغلب فروشندگان معتبر دستگاه چاپ سابلیمیشن دارای خدمات پس از فروش هستند و آموزش های لازم برای شروع فعالیت را بعد از نصب دستگاه به شما ارائه می دهند. در مدت آموزش سعی کنید نهایت استفاده را ببرید و نحوه کار با دستگاه را بصورت کامل آموزش ببینید. برای آموزش می توانید از کتاب ها، سایت های اینترنتی، ویدیوهای آموزشی و … نیز بهره ببرید.

  • تعمیر و نگهداری ابزار

بعد از یادگیری استفاده از ابزار نوبت به نگهداری از این ابزار ها می رسد. نگهداری از ابزار در کیفیت محصول نهایی بسیار تأثیر گذار است. چنانچه نحوه صحیح نگهداری و تعمیرات آن را ندانید در بلند مدت باعث کاهش کیفیت محصولات شما می شود. سعی کنید سرویس های دوره ای دستگاه را بصورت مرتب توسط تکنسین متخصص انجام دهید.

نکاتی که ذکر شد برای شروع مسیر است . اما در ادامه لازم است نکات کوچک تر اما مهمتری رعایت شوند.

  • نرم افزار و فرمت مناسب

قبل از ترسیم طرح خود در رایانه ابتدا نسبت به برند دستگاه خود نرم افزاری که مناسب آن است را تهیه کنید. بعد از ترسیم، هر دستگاه فرمت مخصوصی را برای خواندن طرح دارد. طرح باید با این فرمت خروجی گرفته شود و برای چاپ به دستگاه منتقل شود.

  • کوتینگ

کوتینگ در واقع زیر سازی برای بک چاپ با کیفیت است. سطح وسایلی مانند لیوان، قاب گوشی و … باید توسط ماده کوتینگ آغشته شود تا آماده چاپ شود. این عمل باعث می شود تا در نهایت مرکب به خوبی بر روی سطح پخش شود و رنگ ها وضوح و شفافیت بالایی داشته باشند. در چاپ پارچه از کاغذ سابلیمشن با درصد مطلوبی از کوتینگ استفاده می شود. کاغذ سابلیمیشن هانسول کره از بهترین و برترین برند های کاغذ سابلیمیشن موجود در کشور است که از درصد مطلوبی از کوتینگ نیز برخوردار است.

  • کنترل پارامتر های اصلی چاپ

همانطور که ممکن است لدانید این روش چاپ مبتنی بر فرآیند تصعید است. برای اینکه ماده ای از حالت جامد به حالت گازی در بیاد باید در فشار مناسب تحت فشار مشخصی قرار بگیرد و در زمان انجام این فرآیند برای اینکه کاغذ سابلیمیشن تغییر شکل ندهد نباید رطوبت زیادی به آن وارد شود. تمامی این پارامتر ها در کیفیت چاپ اثر گذار است و از شروع فرآیند چاپ تا اتمام آن باید کنترل شوند. در صورتی که کوچوترین تغییری در هر یک از پارامتر ها در فرآیند چاپ اتفاق بیوفتد باعث کاهش کیفیت چاپ می شود.

  • تشخیص جهت صحیح کاغذ سابلیمیشن

یک نکته ساده ولی کلیدی که اغلب به آن توجه نمی شود، پشت و رو بودن کاغذ سابلیمیشن است. اگر طرح بر قسمت پشت کاغذ چاپ شود طرح به سطح مد نظر منتقل می شود اما کیفیت و شفافیت مناسبی نخواهد داشت. برای اینکه که کیفیت چاپ مطلوبی داشته باشیم لازم است طرح بر روی کاغذ چاپ شود و بعد بر روی سطح منتقل شود.

  • استفاده از تجارب همکاران

اگر با طی کردن مسیر فوق باز هم به کیفیت مطلوب نرسیدید می توانید از توصیه های همکاران خود که در این زمینه تجربه بیشتری دارند استفاده کنید. گاهی اوقات تغییرات بسیارکوچک در فرآیند چاپ می تواند تأثیر بسزایی در کیفیت نهایی گذارد. این تغییرات را برخی افراد با آزمون و خطا طی چندین سال فعالیتی که در این عرصه فرا گرفته اند. سعی کنید خودتان زمانی را برای آزمون و خطا برای رسید به کیفیت مطلوب چاپ اختصاص دهید. اینکار باعث میشود خودتان در زمینه چاپ با کیفیت تجربه کسب کنید.

  • مشخص کردن کیفیت مد نظر

گاهی اوقات محصول تولیدی کیفیت قابل قبولی دارد اما انتظار تولید کننده بالاتر از کیفیتی است که تجهیزات آن می تواند چاپ کند. همیشه سعی کنید انتظار خود را در حد کیفیت دستگاه خود نگه دارید. اگر انتظارتان بالاتر باشد باعث سردرگرمی شما می شود. این سردرگرمی باعث می شود به فکر تغییرات در فرآیند چاپ بیافتید که در نهایت ممکن است به افت کیفیت چاپ شما منجرب شود.

چاپ سابلیمیشن با کیفیت یک چاپ اصولی است. نمی شود که اصول آن را رعایت نکرد و از آن انتظار کیفیت بالایی داشت. این اصول و روش تقریباً برای تمام دستگاه ها یکسان می باشد اما در جزئیات کوچکی تفاوت دارند. مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که سعی کنید روزانه به دانش چاپ خود بیافزایید و آن ها را آزمایش کنید. در این روش چاپ هیچ چیز به اندازه تجربه نمی تواند به شما کمک کند.

کارشناسان فبتاک در این مقاله تلاش کرده اند نکات کلیدی چاپ سابلیمیشن با کیفیت را جهت ارائه به شما عزیزان گردآوری و ارائه نمایند.

 چنانچه هنوز در مورد فرآیند چاپ سابلیمیشن با کیفیت سوالی دارید، می توانید از مشاوران شرکت فبتاک کمک بگیرید. کارشناسان این شرکت با تجربه چندین ساله در زمینه انواع روش چاپ و دستگاه های مورد نیاز آن می توانند کمک شایانی به افزایش کیفیت محصول شما بکنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *