جوهر سابلیمیشن

مرکب سابلیمیشن یکی از ارکان مهم در چاپ سابلیمیشن می باشد. پایه ساخت مرکب سابلیمیشن می تواند آب یا حلال باشد. مرکب هایی که با پایه آب ساخته می شوند در صنایع پوشاک و دکوراسیون داخلی و… استفاده می گردند. این مرکب ها ممولاً دارای پیکولیتر پایین بین 5/2 تا 8 هستند، که این امر باعث افزایش در کیفیت چاپ سابلیمیشن می شود.

براساس نوع پرینتر سابلیمیشن، مرکب سابلیمیشن در 4، 6، 8 و 12 رنگ ارائه می گردد که در حال حاضر بیش از 90% از پرینتر های سابلیمیشن موجود در بازار از نوع 4 رنگ هستند.

مرکب هایی که در پرینتر های 4 رنگ استفاده میشود عبارتند از: سایان نوعی آبی، مجنتا نوعی قرمز، زرد و مشکی (key) که این 4 رنگ (cmyk)  در چاپ دیجیتال سابلیمیشن می توانند حدود 16 میلیون رنگ را تولید کند که بدون شک این طیف وسیع رنگ ها می توانند زیبا ترین چاپ را به وجود آورند.

کیفیت مرکب سابلیمیشن

مرکب های سابلیمیشن می توانند دانسیته حجمی بالا یا پایین داشته باشند. مرکب هایی با دانسیته بالا پیگمنت بیشتری نسبت به مرکب هایی با دانسیته پایین در یک حجم ثابت می باشد و این امر باعث میشود که در هنگام چاپ با استفاده از مرکب های سابلیمیشن  با دانسیته بالا چاپ شارپ تر با وضوح رنگ بالاتری داشته باشیم.

به علت غلظت زیاد، گرفتگی هد یکی از مرسوم ترین مشکلات گزارش شده در ارتباط با برخی از مرکب هایی با دانسیته بالا موجود در بازار می باشد. درحالیکه معمولاً در مرکب هایی با دانسیته  پایین  به علت رقیق بودن این مشکل را شاهد نخواهیم بود، ولی از طرف دیگر ممکن است در هنگام استفاده از این نوع مرکب ها چاپ با کیفیت قابل قبولی را به دست نیاوریم. به عنوان مثال ذر اصطلاح رنگ مشکی به بوری می زند.

بطورکلی مرکب سابلیمیشن خوب و کار آمد به مرکبی گفته میشود که دارای دانسیته بالا و بدون گرفتگی هد باشد. چاپ های با تونالیته بالا در هنگام استفاده از مرکب هایی با دانسیته پایین دچار کدری و بوری میشوند.

مرکب سابلیمیشن

شرایط نگهداری از مرکب سابلیمیشن

اصولاً مرکب های سابلیمیشن همچون کاغذ سابلیمیشن باید در شرایط ویژه ای در هنگام انبار کردن و استفاده نگهداری شوند.

 پایه اصلی مرکب های سابلیمیشن بر روی پارچه های پلی استر آب می باشد و همانطور که ممکن است بدانید دمای محیط دارای تأثیرات زیادی بر روی ترکیبات حاصله بر روی آب است. جهت  نگهداری و انبار نمودن مرکب سابلیمیشن معمولاً دمای محیط بین 20 تا 28 درجه سانتی گراد مطلوب بوده و لازم است مرکب در جای خشک و بدون تابش اشعه مستقیم خورشید نگاه داشته شود.

در مواردی دیده شده است که دمای بسیار پایین محل نگهداری حتی باعث یخ زدگی مرکب می گردد و دمای بالای نگهداری در برخی از موارد حتی باعث انفجار بطری مرکب میشود تابش اشعه مستقیم خورشید به بطری ها باعث ایجاد گرما و باکتری و از بین رفتن روند پیوند شیمیایی مرکب گردد، این امر باعث انقضای زودرس مرکب ها می شود، درحالیکه تاریخ درج شده بر روی بطری ها این موضوع را نشان میدهد. استفاده از مرکب منقضی باعث گرفتگی نازل ها و از بین رفتن هد میشود.

در هنگام انبار کردن مرکب ها باید به خاطر داشته باشید که کلیه بطری ها به صورت یک نواخت و بدون اینکه به صورت افقی یا کج قرار بگیرند نگهداری شوند. در غیر این صورت شاهد تغییر در یکنواختی چاپ هنگام استفاده از مرکب ها خواهید بود . هنگام استفاده از مرکب ها حتماً باید به تاریخ انقضای درج شده بر روی مرکب ها دقت شود و همینطور به خاطر داشته باشید که هرگز مرکب هایی که در زمان های متفاوت خریداری شده اند خواه از یک برند باشند یا خیر با یکدیگر مخلوط نکنید زیرا ممکن است تاریخ مصرف آن ها و شرایط نگهداری آن ها متفاوت باشد. در صورت تعویض مرکب ها از برندی به برندی دیگر باید این نکته را به یاد داشته باشید که حتماً قبل از استفاده از مرکب جدید کلیه مسیر هایی که مرکب در آن ها حرکت میکند لازم است با آب مقطر شستشو گردد. دلیل استفاده از آب مقطر به جای آب معمولی این است که در آب معمولی باکتری هایی وجود دارد که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و این باکتری ها ممکن است باعث ایجاد فساد در طول مسیر حرکت مرکب گردند.

بهترین مرکب سابلیمیشن

شرکت فبتاک در راستای تحقق اهداف استراتژیک خود مرکب سابلیمیشن مارس را به شما عزیزان تولید کننده معرفی می نماید. این مرکب ساخت کشور چین بوده و از برترین، باکیفیت ترین و درعین حال اقتصادی ترین مرکب سابلیمیشن موجود در دنیا می باشد. مرکب سابلیمیشن مارس با ارائه دانسیته بالا و بدون هد گرفتگی به شما عزیزان این امکان را می دهد که زیباترین تصاویر رنگی را با وضوح بالا در چاپ خود شاهد باشید.

قیمت مرکب سابلیمیشن مارس

قیمت رقابتی مرکب مارس این مرکب را به گزینه ای ایده آل برای تولید کنندگان تبدیل کرده است. جهت دریافت قیمت روز این مرکب با کارشناسان فروش فبتاک تماس حاصل نمایید.

در فبتاک ما همواره کوشیده ایم تا با رعایت کامل اصول نگهداری و انبارداری مرکب از فاسد شدن زودرس و خرابی مرکب ها جلوگیری نماییم. فبتاک این اطمینان را به شما خواهد داد که مرکب مارس در بهترین شرایط کیفیتی به دست شما عزیزان خواهد رسید.