بخشی از این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید!

كاغذ سابليميشن چیست؟

كاغذ سابلیمیشن را میتوان به عنوان يكي از اصلي ترين اركان چاپ سابليميشن دانست. در واقع میتوان گفت از كاغذ سابليميشن که با عنوان کاغذ ترانسفر نیز شناخته می شود، جهت انتقال چاپ بر روي انواع محصولات پارچه پلي استر استفاده می شود.

برخي از محصولات پارچه پلي استر عبارتند از: روسري، شال، انواع لباس، پرده، انواع كالاي خواب و … .

برای اینکه بدانیم چه كاغذي مناسب چاپ بر روي پارچه مورد نظر ماست، لازم است ابتدا انواع کاغذ سابلیمیشن را بشناسیم.

انواع كاغذ سابليميشن

 کاغذ سابلیمیشن بر اساس گرماژ، عرض و نوع كوتينگ در دسته هاي متفاوتي تقسيم بندی مي گردد.

تقسیم بندی کاغذ سابلیمیشن بر اساس گرماژ آن

بنا به توليد محصولات پارچه اي پلي استر گوناگون كاغذ سابليميشن در گرماژ مختلف توليد مي شود، اصولاً هر چقدر پارچه مورد نظر ضخيم تر باشد از كاغذ سابليميشن ضخيم تري جهت انتقال چاپ استفاده مي گردد.

به عنوان مثال جهت چاپ بر روي پارچه روسري كه پارچه ي نازكي است از كاغذ سابلیمیشن ٢٥ گرم استفاده می شود. در حاليكه از اين كاغذ نميتوان جهت چاپ بر روي فرش يا تابلوي فرش استفاده کرد، چرا که كه معمولاً براي پارچه هاي ضخيم تر مركب بيشتري استفاده می شود كه كاغذ هاي گرماژ پايين توان تحمل وزن این ميزان از مركب را نخواهند داشت و در گرماژ پایین بدون شک سبب چروكيدگي كاغذ در هنگام چاپ شده و احتمال خرابي هد ها را به دنبال خواهد داشت، و يا اينكه در هنگام انتقال چاپ بر روي بر روي پارچه احتمال پس دادن مركب به كار و ایجاد خسارت به دستگاه كلندر و يا پرس حرارتی وجود خواهد داشت.

عموماً میتوان گفت كاغذ های سابليميشن در گرماژ زیر ارائه ميگردند:

18، ١٩ ،٢٢ ،٢٥ ،٣٥ ،٣٦ ،٣٨ ،٤٠ ،٤٢ ،٤٥ ،٥٠ ،٥٢ ،٥٥ ،٦٠ ،٦٢ ،٦٥ ،٧٠ ،٧٥ ،٩٠ ،١٠٠، ١٢0، 360

در ميان گرماژ ذكر شده کاغذ های سابلیمیشن با گرماژ 25، 30، 35، 40، 45 و 50 گرم معمولاً از محبوبيت بيشتري نزد توليد كنندگان برخوردار هستند.

تقسیم بندی کاغذ سابلیمیشن بر اساس عرض آن

براساس توليد محصولات نهايي پارچه پلي استر، عرض كاغذ های سابليميشن متفاوت است.

به عنوان مثال کاغذ عرض ١٢٠ سانتي متر جهت چاپ پوشاك ورزشي استفاده ميشود، کاغذ عرض 320 سانتی متر جهت چاپ براي توليد انواع رو تختي و يا ملحفه استفاده می گردد. کاغذ عرض ١٦٢ سانتی متر را میتوان محبوب ترين عرض كاغذ سابليميشن دانست.

از كاغذ های سابليميشن عرض ١٦٢ با گرماژ متفاوت ميتوان جهت چاپ انواع روسري، رو مبلي، پارچه طاقه اي و … استفاده نمود.

تقسیم بندی کاغذ سابلیمیشن بر اساس کوتینگ آن

معناي لغوي واژه  كوتينگ (coating) در زبان انگليسی معادل پوشاندن در زبان فارسی است، جهت جلوگیری از نفوذ جوهر به بافت کاغذ، روی کاغذ های سابلیمیشن را با ماده ای با عنوان کوتینگ می پوشانند.

كوتينگ ها بنا به نوع كاغذ های متفاوت داراي فرمولاسيون متفاوت هستند. نوع توليد كوتينگ ها نيز متفاوت مي باشد، برخي از كوتينگ ها داراي فرمولاسيون ارزان و برخي ديگر داراي فرمولاسيون گران هستند. معمولاً كوتينگ هايي با فرمولاسيون گرانتر داراي پوشانندگي و عدم نفوذ پذيري بيشتر مركب مي باشند.

 • كاغذ های كوتينگ دار

كاغذ های كوتينگ دار پوشش زيادی دارند که این پوشش مانع جذب مركب توسط كاغذ مي گردد.

 • ميزان پوشش كوتينگ

 بنا به استراتژيك كاغذ سابليميشن در كارخانه هاي متفاوت ميزان پوشش و نوع فرمولاسيون کوتینگ ها متفاوت مي باشد .

معمولاً كاغذ هاي سابليميشن درجه يك داراي ٥ گرم كوتينگ با كيفيت در هر مترمربع مي باشد.

کاغذ سابلیمیشن

کاغذ رول سابلیمیشن

در مواقع بسیاری کاغذ های سابلیمیشن به ‌صورت رول در بازار عرضه ‌شده و سپس توسط کاتر به ابعاد مورد نیاز برش داده می ‌شوند. برای برای خرید کاغذ های سابلیمیشن بهتر است که نوع باکیفیت و مرغوب آن را خریداری نمایید. زیرا برخی از فروشندگان کاغذ های سابلیمیشن بی ‌کیفیت را به‌ جای کاغذ های مرغوب به فروش رسانده و شناخت کافی در رابطه با کاغذ سابلیمیشن باکیفیت می ‌تواند کمک بزرگی در خرید این کاغذ باشد.

استفاده از کاغذ های سابلیمیشن بی‌ کیفیت، حتی در صورتی که دستگاه پرینتر و مرکب در هنگام چاپ مرغوب باشند، به دلیل کیفیت پایین کاغذ چاپ خوبی انجام نگرفته و نتیجه بسیار نا مناسبی خواهید داشت.

کاغذ های سابلیمیشنی که به‌ صورت رول عرضه می ‌شوند، دارای ابعاد متفاوتی بوده و از عرض های ۶۰ سانتی ‌متر تا بیش ‌از ۲ متر در بازار عرضه می ‌شوند. بیشترین ابعاد استفاده‌ شده برای چاپ، کاغذهای سابلیمیشن به ابعاد A3 و A4 می باشند.

کاغذ سابلیمیشن A3:

برای استفاده از کاغذ های سابلیمیشن A3، کاغذ های رول را در ابعاد ۳۰ در ۴۰ سانتی متر تقسیم می ‌کنند. اگر به کاغذ های سابلیمیشن در ابعاد A3 توجه کرده باشید، مشاهده خواهید کرد که این کاغذ ها به یک سمت دارای انحنا می ‌باشند. این انحنا به دلیل رول بودن کاغذ های سابلیمیشن است که به ابعاد کوچک ‌تر بریده شده‌ اند. برای چاپ سابلیمیشن توسط کاغذ های سابلیمیشن مرغوب، حتماً به پشت‌ و روی کاغذ توجه کرده تا چاپی باکیفیت داشته باشید.

کاغذ سابلیمیشن A4:

کاغذهای سابلیمیشن در ابعاد A4 یکی از پرکاربردترین ابعاد در کاغذ های سابلیمیشن است.

کاغذ های سابلیمیشن A4 نیز دارای ۲ سمت پشت‌ و رو بوده و حتی برای چاپ طرح‌ های کوچک نیز از این ابعاد کاغذ استفاده می ‌شود.

آشنايي با يك عامل پنهان ولي تأثير گذار در انتقال چاپ

عموماً درصد بالايي از كاغذ هاي موجود در بازار سابلیمیشن اصولاً كاغذ سابليميشن نیستند اما قابليت انتقال چاپ را در كيفيت های متفاوت را دارا می باشند. جاي تعجب نيست كه کاغذ روزنامه كه رنگ كدري دارد و در فرآيند توليد آن از ضايعات كاغذ هاي ديگر استفاده ميگردد بتواند هر چند با كيفيت پایین عمليات انتقال چاپ را انجام دهد.

اين مثال بیانگر اين موضوع كه الزاماً هر كاغذي كه عمليات انتقال چاپ را انجام ميدهد كاغذ سابليميشن نیست.

در فرآيند توليد كاغذ هاي سابليميشن لازم است اصول خاصی رعايت گردد. یکی از مهم ترین این عوامل عامل رطوبت كاغذ كه خود يكي از مهمترين عوامل انتقال چاپ در كاغذ سابليميشن است، می باشد که در فرآيند توليد كاغذ سابلیمیشن بسیار به آن دقت می شود، پس با توجه به توضيحات داده شده علي رغم مشخصات ظاهري برابر مانند گرماژ و وزن كاغذ، رطوبت کاغذ نقش كليدي در انتخاب و خريد كاغذ و کیفیت محصول نهايي تولیدی را  ايفا می کند.

 چه نوع كاغذی را جهت توليد محصول خود استفاده نماييم؟

 جهت تكميل فرآيند چاپ سابليميشن جهت توليد انواع محصولات پارچه اي پلي استری از كاغذ های سابليميشن متفاوت استفاده می گردد.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد كاغذی كه جهت توليد روسری استفاده ميشود با كاغذی كه جهت توليد تابلو فرش اسفاده ميشود يكی نیست. معمولاً هر چه پارچه پلی استری ضخيم تر باشد ميزان مركب بيشتری جهت چاپ بر روی آن استفاده ميگردد و در نتيجه كاغذ ضخيم تری برای اين انتقال چاپ نياز است. در چاپ سابليميشن يك اصل وجود دارد و آن اين است كه هرچه پارچه مورد استفاده داراي پلی استر  بالاتری باشد چاپ انتقالی بر روی آن شارپ تر و با كيفيت بالاتری نمايان ميشود.

مثلاً در چاپ انواع روسری و رو مبلی و … بار ها ديده شده كه از پارچه هاي صد در صد پلي استر ي استفاده ميگردد ولي جنس الیاف و نوع بافت اين پارچه هاي پلي استري متفاوت است، که این امر باعث ایجاد تفاوت در نوع چاپ پذیری آن ها می گردد .براي مثال پارچه جوشي با اينكه پارچه ای است كه از صددرصد پلي استر توليدشده است اما چاپ پذيري پايينی دارد. جهت نمايان شدن چاپ با كيفيت روي اين پارچه احتياج به مركب بيشتر و استفاده از كاغذ ضخيم تر مي باشد.

بافت پارچه ها نيز بر روي انتخاب كاغذ مناسب تاثير گذار مي باشد براي مثال يك پارچه فلامنت كه داراي بافت ضخيم وچاپ پذيري بالا است در هنگام تكميل چاپ بافت آن از ضخيم به نازك تقلیل پيدا مي كند كه اين امر باعث چاپ پذيري پايين تر پارچه مي شود.

فبتاک با نظر ایزد منان و لطف و همکاری شما بزرگواران، در سال های گذشته توانسته است که خود را به عنوان یکی از رکان اصلی واردات و توزیع کاغذ سابلیمیشن از کشور های آلمان، کره، ترکیه، چین و … در انواع گرماژ، عرض و کوتینگ گوناگون معرفی نماید.

ما همواره بر خود بالیده ایم که توانسته ایم در هر شرایط اقتصادی کشور موجودی خود را ثابت نگاه داریم و به امید حق این روند در پیوستگی موجودی کالا از ارکان اساس اصول کاری ما جهت تأمین انواع کاغذ سابلیمیشن با ضمانت، کیفیت و قیمت مناسب در سراسر کشور خواهد بود.

ویژگی ‌های کاغذ سابلیمیشن خوب

از آنجایی ‌که کیفیت کاغذ و ویژگی ‌های آن مستقیماً کیفیت چاپ را تعیین می ‌کند در نتیجه در ادامه ویژگی ‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که در هنگام انتخاب یک کاغذ ترانسفر خوب لازم است به آن توجه کنید.

 • نرخ انتقال

نرخ انتقال وابسته به توانایی کاغذ در سرعت انتقال است. یعنی سرعتی که کاغذ می ‌تواند مرکب را به محصول منتقل کند. این فاکتوری مهم برای تعیین کیفیت کاغذ است. بدین ‌صورت که  یک کاغذ خوب توانایی و سرعت بالایی در جذب مرکب و سپس به همان میزان در تصعید و انتقال آن دارد.

 • سازگاری با مرکب

سازگاری کاغذ با انواع برند های مرکب نیز فاکتوری مهم در انتخاب کاغذ است. برای مصرف‌کنندگان کاغذ مهم است که کاغذی را برگزینند که تا حد امکان سازگاری بالایی با انواع جوهر داشته باشد.

 • سرعت خشک شدن

برترین ویژگی برای یک کاغذ خوب سرعت خشک شدن آن است که امکان چاپ مداوم را فراهم می‌ کند و سرعت چاپ و انجام مراحل بعدی در گرو میزان توانایی کاغذ در سرعت خشک شدن رنگ بر روی آن است. از آنجایی ‌که کاغذ با کیفیت کار را آسان ‌تر می‌ کند از آشفتگی و تأخیر در روند کار جلوگیری به عمل آورده و سرعت چاپ را بهبود می ‌بخشد.

 • کیفیت کوتینگ

روکش مخصوص کاغذ ترانسفر برای ایجاد ویژگی‌  های مناسب و به‌ خصوص در عدم تاب برداشتن کاغذ اعمال می ‌شود. لایه کوتینگ ناسازگار باعث می ‌شود یک طرف در دمای بالا و با سرعت خشک شود و یک ناحیه دیگر تاب برداشته و بر عملکرد انتقال تأثیر منفی داشته باشد. از طرفی کاغذ بی‌کیفیت زمانی ‌که بر روی‌ هم انباشته می‌ شوند خم شده و از حالت اصلی خود خارج می ‌شود و منجر به شکست انتقال شده بدین‌ صورت نمی ‌تواند با موقعیت پارچه مطابقت داشته باشد.

 • میزان ناخالصی و لکه در کاغذ

در برخی موارد بی‌ کیفیت در کاغذ لکه‌ های جامد وجود دارد که چاپ را ناهموار می ‌کند. نقاط جامد موجود در کاغذ سبب می ‌شود مرکب به ‌خوبی جذب نشده و به همین روال به‌ خوبی نیز منتقل نشده و نقاط بی ‌رنگ در پارچه چاپ ‌شده ایجاد می ‌شود. هنگام انتخاب توجه کنید که کاغذ کمترین میزان لکه را داشته باشد.

 • ثبات کیفیت

 به ‌عنوان آخرین نکته  ثبات کیفیت در تمام رول کاغذ سابلیمیشن است. کاغذ باید پوشش یکنواختی داشته باشد تا در سراسر چاپ، مرکب به ‌خوبی منتقل شود و طرح چاپ‌ شده در برخی مناطق دچار رنگ‌ پریدگی نشود.

 استفاده از برند های مطرحی همچون کاغذ هانسول کره این اطمینان خاطر را برای شما به وجود می ‌آورد که نکات ذکر شده به خوبی در آن اعمال شده است. از بکارگیری برند های متفرقه اجتناب کنید چرا که باعث هدر رفت هزینه و پایین آمدن کیفیت کار خواهد شد.

روش های تشخیص کیفیت کاغذ سابلیمیشن

توجه به برخی نکات سبب می شود تا از کیفیت کاغذ سابلیمیشن خود اطمینان حاصل کنید. از جمله این موارد عبارتند از:

 1. ضخامت کاغذ

اگر از کاغذ های سابلیمیشن گرماژ پایین استفاده کنید، با وجود اینکه هزینه چاپ سابلیمیشن کمتر می شود، حرارت به خوبی منتقل نخواهد شد اما ممکن است برخی مشکلات دیگر رخ دهد. مشکلاتی نظیر:

 • ممکن است به هنگام چاپ و توسط جوهر خیس شود.
 • ممکن است رطوبت رنگ از کاغذ عبور کند و پلیت دستگاه چسبنده شود و در حرکت کاغذ با مشکل رو به رو شوید.
 • هنگام پرس رنگ از کاغذ عبور کرده و سبب کثیفی سیلندر دستگاه می شود و روی کار سایه می اندازد.

همچنین ممکن است در استفاده از کاغذهای ضخیم، حرارت به خوبی منتقل نشود. در نتیجه انتقال کمتر صورت گیرد. بهتر است از کاغذهایی با گرماژ بین 25 تا 70 برای کارها استفاده شود.

 1. کوتینگ غیر مرغوب

کوتینگ سبب نگه داشتن مرکب در سطح کاغذ می شود و نفوذ مرکب منجر به افت کیفیت کاغذ سابلیمیشن می شود. همچنین باعث می شود که لبه های رنگی محو شوند.

از طرفی کاغذهایی که کوتینگ کمتری دارند، رنگ ها به درون لایه های کاغذ نفوذ می کند و پخش می شود و طرح تار و بی کیفیت می شود.

کوتینگ هایی که مرغوب و با کیفیت هستند می توانند مرکب را در خود نگه داشته و مانع پخش شدن یا نفوذ آن ها در کاغذ شوند.

 1. سرعت انتقال

سرعت بالا در انتقال سبب می شود تا رنگ با زیبایی و درخشش بیشتری منتقل شود زیرا مرکب کمتر در معرض حرارت قرار می گیرد و جوهر کمتری نیز مصرف می شود.

 1. سرعت خشک شدن

خشک شدن سریع، سبب افزایش چاپ می شود. تولیدکنندگان ماشین های چاپ بر روی دستگاه های خود سیستم های خشک کن تعبیه می‌کنند که انواع مختلفی اعم از بادی، حرارتی، اشعه مادون قرمز و… دارند اما گاهی ممکن است روی کیفیت تأثیر بگذارد و یا برای هد دستگاه مشکلاتی ایجاد کنند. با این وجود ممکن است کاغذ خشک نشود. زیرا کاغذ و مرکب از نظر ساختار باهم متفاوت هستند.

نحوه کار با کاغذ سابلیمیشن

اولین قدم در استفاده از کاغذ سابلیمیشن تعیین میزان سرعت تولید و جنس پارچه ‌ای است که قرار است بر روی آن چاپ انجام شود و سپس مراحل زیر را برای انجام یک انتقال خوب انجام دهید:

 • در مرحله اول تصویر چاپی را با چاپگر سابلیمیشن بر روی کاغذ پرینت کنید.
 • توجه کنید که این تصویر را به‌ صورت آینه‌ وار چاپ کنید، چرا که در هنگام انتقال کاغذ باید برعکس قرار بگیرد.
 • حتماً روی قسمت سفید روشن کاغذ چاپ کنید، این سمتی از کاغذ است که صحیح می باشد.
 • توجه داشته باشید تنها از مرکب سابلیمیشن بر روی کاغذ سابلیمیشن استفاده کنید.
 • در مرحله دوم پس‌ از انجام صحیح مراحل ذکر شده کاغذ به ‌همراه پارچه را در دستگاه پرس حرارتی وارد کنید.
 • برای جلوگیری از حرکت کاغذ با چسب انتقال حرارت کاغذ را کاملاً بر روی پارچه فیکس کنید.
 • روی کاغذ از ورق روغنی استفاده کنید تا در صورت اعمال حرارت زیاد اطمینان حاصل شود که کاغذ دچار سوختگی نخواهند شد.
 • پس ‌از پایان زمان دستگاه پرس آن را باز کنید و کاغذ را بردارید.

نکات استفاده از کاغذ سابلیمیشن

هنگام کار با کاغذ سابلیمیشن که با نام کاغذ انتقال و یا ترنسفر نیز شناخته می شود، رعایت یکسری نکات و در نظر گرفتن آن برای رسیدن به چاپی باکیفیت و ماندگار توصیه می ‌شود. از جمله این نکات عبارتند از:

 • ظرفیت مرکب و محدودیت استفاده از آن یک عامل مهم است. میزان مرکب باید متناسب با ظرفیت کاغذ انتخاب شود، همیشه باید مقداری وزن کاغذ بیشتر از رطوبت مرکب انتخاب شود تا کاغذ بتواند رطوبت آن را بدون هیچ‌ گونه اختلالی مانند پیچ ‌خوردگی و تاب برداشتن بپذیرد.
 • چاپ اگر چه به وسیله دستگاه صورت می‌گیرد اما مانند یک اثر هنری دقیق و حساس است. بنابراین ورودی مرکب و ترکیب آن باید بر روی کاغذ به ‌دقت صورت بگیرد. کاغذ هایی با وزن و گرم کم، توانایی حمل و انتقال مرکب را به‌ خوبی ندارند و میتوان گفت مقدار متوسط ۱۱۰ گرم برای استفاده گزینه ‌ای مناسب است که توانایی پذیرش انواع مرکب سبک و سنگین را دارد.
 • سرعت و تیراژ تولید باید در نظر گرفته شود. استفاده از کاغذ رولی پیشنهاد مناسبی است. جهت چاپ کند و آهسته کاغذ ضخیم ‌تر و برای سرعت بخشیدن به چاپ از کاغذ های سبک استفاده کنید.
 • توصیه می شود کاغذ را به صورت رولی تهیه کنید، چراکه در اینصورت می توانید جهت استفاده در انتقال طراحی با ابعاد کوچکتر آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.
 • توجه داشته باشید که کاغذ ترانسفر دارای تاریخ انقضا می باشد.
 • بسته به نوع ذخیره ‌سازی بهترین تایم برای استفاده از آن حدود یک‌ سال است.
 • حتماً در کیسه پلاستیکی به ‌صورت کاملاً مهر و موم شده نگهداری شود.
 • رطوبت بالا و آب‌ و هوای خشک می ‌تواند عمر مفید آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از کاغذ ترانسفر

در هنگام طراحی تی شرت و سایر اقلام تکه ای ممکن است برخی اشتباهات زیر را در مورد کاغذ مرتکب شوید که می تواند لطمه ای جدی به چاپ و یا پارچه اعمال کند، که عبارتند از:

 • چاپ در سمت اشتباه کاغذ
 • اعمال فشار خیلی کم دستگاه پرس حرارتی
 • اعمال حرارت زیاد یا خیلی کم دستگاه پرس حرارتی
 • قرار دادن سمت اشتباه انتقال به پارچه
 • موقعیت یابی نادرست
 • طراحی آینه ای نیست (می دانید که چاپگر باید طرح را به صورت آینه وار روی کاغذ چاپ کند تا در هنگام اتقال چاپ از کاغذ به پارچه صحیح به نظر برسد.)
 • اگر برای مدت طولانی فشار دهید در نهایت ممکن است کاغذ را بسوزانید یا آب کنید
 • استفاده از جوهر نامناسب روی کاغذ نامناسب
 • استفاده از پارچه یا مواد نامناسب (سابلیمیشن به درصد پلی استر بالا نیاز دارد.)

نمونه چاپ انجام شده توسط کاغذ سابلیمیشن

نکات خرید کاغذ سابلیمیشن

همانگونه که بیان شد انواع کاغذ سابلیمیشن برای دستگاه و صنعت مورد نظر شما در دسترس هستند اما سوال اساسی اینجاست که در هنگام خرید کاغذ باید به چه نکاتی توجه کرد و این ‌که کدام کاغذ مناسب شماست و در هنگام استفاده از آن باید چه نکاتی را رعایت کرد.

چند فاکتور مهم در هنگام خرید و انتخاب کاغذ سابلیمیشن و یا همان کاغذ ترانسفر  و همچنین هنگام استفاده از آن باید در نظر گرفته شوند، ازجمله این نکات عبارتند از:

 • در نظر گرفتن ظرفیت و محدودیت کاغذ جهت دریافت مرکب سابلیمیشن این یک عامل مهم به حساب می‌آید. مرکب بیش ‌از حد مرطوب نیازمند کاغذی با ظرفیت بیشتر است برای مرکب‌ های سنگین‌ تر نیاز است از کاغذی گرم بالاتر استفاده شود تا رطوبت مرکب را بدون تخریب و بدون هیچ‌ گونه اختلال مانند پیچ‌ خوردگی و ناهمواری بپذیرد.
 • الگوی مرکبی که در زمان کار برای دستگاه تعریف می کنید ورودی مرکب سنگین و سبک و ترکیب آن ‌ها برای قرارگیری بر روی کاغذ باید به‌ گونه ‌ای باشد که بر روی کاغذ هایی با وزن کم ورق کاغذ را دچار پیچ‌ خوردگی نکرده و کاغذ توانایی پذیرش مرکب را داشته باشد.
 • در تولیدات با ظرفیت بالا باید پیامدهای تاب برداشتن کاغذ را در نظر گرفت.
 • سرعت چاپ یک عامل تأثیر گذار بر انتخاب و خرید کاغذ است. به عبارت دیگر میتوان گفت کیفیت کاغذی که در روند تولید اثر گذار است بستگی به‌ سرعت چاپ دارد. بدین صورت که چاپ سریع نیازمند استفاده از کاغذی با وزن سبک و چاپ کندتر نیازمند کاغذی با وزن بالاتر است.
 • در رطوبت‌ های کمتر از ۴۰ درصد بهتر است از کاغذی با گرماژ ۸۰ در متر را انتخاب کنید وقتی رطوبت کم باشد کاغذ ممکن است جمع شود و به سمت یک طرف خمیده شود. در طول فرآیند انتقال کاغذ مقداری مرکب را جذب می‌کند. بنابراین باید از کاغذی با گرم و ضخامت متفاوت و مناسب بهره برد. در رطوبت ‌های بالای ۷۰ درصد بهتر است از کاغذی با ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم در متر استفاده کرد. از آنجایی ‌که کاغذ به ‌راحتی با رطوبت زیاد آسیب‌ دیده و مرطوب می‌شود سفتی خود را از دست ‌داده و ضعیف و نرم می‌شود. از کاغذی با وزن مناسب استفاده کنید تا به چاپی صاف و یکدست برسید.

کاغذ سابلیمیشن هانسول کره (Hansol)

یکی از تأمین کنندگان اصلی و قدیمی کاغذ سابلیمیشن ارائه شده توسط فبتاک شرکت بزرگ هانسول واقع در شهر سئول در کره جنوبی می باشد.

ویژگی های کاغذ سابلیمیشن هانسول

هانسول يكي از زير شاخه هاي شركت سامسونگ در كره ميباشد كه در جهت توليد انواع كاغذ فعاليت مي نمايد، كاغذ سابليميشن نيز يكي از محصولات ارائه شده توسط اين شركت است. بنا به استراتژي بازار هانسول، كاغذهاي سابليميشن هانسول درگرماژ، عرض، كوتينگ و بيس متفاوت است كه اين تفاوت ها منجر به توليد انواع كاغذ سابليميشن در كيفيت هاي گوناگون جهت استفاده در بازار هاي متفاوت شده است.

بدين ترتيب طبيعي است كه استراتژي بازار و محصولات هانسول در كشور هاي اروپايي با افريقايي متفاوت باشد.

عوامل اصلي تفاوت در كيفيت كاغذ هاي سابليميشن هانسول عبارتند از:

 1. پايه تشكيلي كاغذ
 2. نوع كوتينگ
 3. ميزان كتينگ در هر متر مربع
 • پايه تشكيلي كاغذ: كاغذ هاي استفاده شده جهت توليد كاغذ سابليميشن داراي پايه تشكيلي يكسان نمي باشد. اين تفاوت در رطوبت و نوع پالپ و درجه خلوص پالپ مصرفي جهت توليد كاغذ نمود پيدا ميكند.
 • نوع كوتينگ: بنا به نوع بيس كاغذ جهت تبديل به كاغذ سابليميشن و همينطور سياست ها ي هزينه اي هانسول، فرمولاسيون كوتينگ جهت توليد كاغذ سابليميشن متفاوت است. كوتينگ ها ميتواند از نوع گران تر يا ارزان تر باشند كه قطعاً بر روي كيفيت نهايي كاغذ سابليميشن تأثير خواهد گذاشت.
 • ميزان كوتينگ در هر متر مربع : با توجه به استراتژي توليد و بازار هانسول ميزان كوتينگ مصرفي در هر متر مربع يكسان نميباشد. براي مثال در برخي از انواع كاغذهاي سابليميشن هانسول شاهد استفاده از ٢-٣ گرم كوتينگ در هر متر مربع هستيم، درحاليكه در برخي ديگر از انواع كاغذ سابليميشن هانسول اين ميزان به ٥ تا ٦ گرم در هر متر مربع نيز ميرسد طبيعتاً ميزان كوتينگ مصرفي بالاتر در هر متر مربع ميتواند باعث بالا رفتن كيفيت كاغذ سابليميشن شود.

در نهايت بنا به توضيحات ارائه شده در هنگام مذاكره جهت تأمين كاغذ با شركت هانسول به خريداران شايد ٥ نوع مختلف كاغذ سابليميشن ٥٠ گرم و در عرض ١٦٠ پيشنهاد گردد كه داراي پايه تشكيلي، نوع كوتينگ و ميزان كوتينگ متفاوت در هر متر مربع باشند.

فبتاك همواره ميكوشد تا بهترين و در عين حال اقتصادي ترين كاغذ هانسول اصل را به شما توليد كنندگان و همكاران گرامي ارائه نمايد، و در نهايت،مهم ترين نكته پيوستگي كاغذ سابليميشن در موجودي انبار فبتاك ميباشد. ما همواره اطمينان حاصل ميكنيم كه شما عزيزان دغدغه اي بابت سفارش كاغذ هانسول اصل نداشته باشيد.

قیمت کاغذ سابلیمیشن

در فبتاک همواره قیمت دستگاه ها و همچنین ملزومات چاپ بصورت رقابتی تعیین و مشتریان عزیز اعلام می گردد. با توجه به نوسانات قیمتی موجود توصیه می شود جهت دریافت قیمت کاغذ سابلیمیشن با بخش فروش فبتاک تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

فبتاك همواره کوشیده است با تكيه بر دانش فني و تجربيات گذشته مناسب ترين كاغذ سابليميشن با بهترين كيفيت موجود در بازار را به توليد كنندگان عزيز ارائه نماید.

نوع و ميزان همكاري شما عزيزان ما را بر آن داشته است كه همواره موجودي كاغذ سابليميشن خود را ثابت نگاه داشته تا بتوانیم سفارشات شما بزرگواران را به صورت جامبو، پالت و رول عرضه نماييم.

سوالات متداول

کاغذ سابلیمیشن چیست؟

کاغذ سابلیمیشن یک کاغذ مخصوص در چاپ سابلیمیشن است. این کاغذ دارای پوششی تحت عنوان کوتینگ بوده تا بتواند طرحی که توسط پرینتر بر روی آن چاپ می شود را جهت انتقال بر روی پارچه روی خود نگاه داشته و جذب نکند. انتقال طرح از روی این کاغذ به پارچه توسط دستگاه پرس حرارتی و یا کلندر سابلیمیشن انجام می شود.

انواع کاغذ سابلیمیشن کدامند؟

 کاغذ های سابلیمیشن بر اساس ابعاد، گرماژ و نوع کوتینگ در دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

قیمت کاغذ سابلیمیشن چقدر است؟

با توجه به نوسانات قیمتی موجود توصیه می شود جهت دریافت قیمت روز انواع کاغذ سابلیمیشن بر اساس عرض، گرماژ و نوع کوتینگ با کارشناسان بخش فروش فبتاک تماس حاصل نمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *