یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ها در صنعت چاپ را میتوان دستگاه پرس حرارتی (Heat Press Machine) دانست که فرآیند انتقال چاپ را با استفاده از حرارت انجام می دهد. دستگاه هیت پرس که با عنوان دستگاه پرس اتویی نیز شناخته می شود جهت انتقال طرح چاپ شده روی کاغذ سابلیمیشن با استفاده از دستگاه چاپ، بر روی متریال گوناگون از جمله تی شرت، روسری، شال، لباس، لباس های ورزشی و اصولاً هر متریال پارچه ای که بصورت قطعه قطعه می باشد، کاربرد دارد.

در دستگاه هیت پرس جهت انجام فرآیند چاپ، لازم است قطعه ای را که میخواد چاپ روی آن انجام شود به همراه کاغذ سابلیمیشن که طرح توسط دستگاه چاپ پارچه بر روی آن پیاده شده است روی سطح دستگاه قرار بگیرند. پس از بسته شدن با تنظیم زمان، فشار و میزان حرارتی که لازم است به دستگاه داده شود، فرآیند انتقال طرح از کاغذ روی متریال در زمان تنظیم شده انجام و با اتمام زمان مورد نظر فشار و حرارت متوقف می شود.

بسته به نوع متریال لازم است بلافاصله بعد از انجام انتقال کاغذ از روی سطح برداشته شود و در مواردی نیز ابتدا باید اجازه داد از حرارت کاسته شده و سپس کاغذ سابلیمیشن را از روی پارچه برداشت.

کاربرد دستگاه پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی جهت پیاده سازی چاپ دائمی و با کیفیت بر روی متریال گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ انجام شده با استفاده از این دستگاه ها دارای پایداری در برابر شستوشو و نور آفتاب می باشد.

دستگاه پرس حرارتی فرآیند انتقال چاپ را بر اساس سه مؤلفه فشار، دما و زمان انجام می دهد. این مؤلفه ها بسته به نوع متریالی که چاپ روی ان انجام می شوند بر روی دستگاه تنطیم می شود. با تنظیم درست و صحیح این سه فاکتور بدون شک یک چاپ با کیفیت و بدون سوختگی بر روی انواع پارچه به ارمغان خواهد آمد.

انواع پرس حرارتی

بنا به نوع کاربرد انتقال چاپ، دستگاه های پرس حرارتی در ابعاد و ساختار گوناگون ساخته می شوند. به عنوان مثال پرس حرارتی که جهت تولید پوشاک ورزشی ساخته می شود معمولاً در ابعاد 70×50 و یا 110×80 می باشند. حال آنکه دستگاه پرس حرارتی که جهت چاپ روسری استفاده می شود، باتوجه به ابعاد روسری که 140×140 می باشد در ابعاد 150×150 ساخته می شود.

 • پرس حرارتی با عملکرد دستی

پرس های حرارتی در ابعاد کوچک (A3,A4) بر پایه عملکرد دستی ساخته می شوند و عملکرد آن ها بدین صورت است که تکه کاغذ و پارچه ابتدا بر روی سطح سینی کار قرار می گیرند و اپراتور بصورت دستی درب محیط انتقال را با پایین کشیدن دستگیره تعبیه شده می بندد، پس از گذشت زمان موردنظر مجدد به صورت دستی درب را باز کرده و قطعه چاپ شده را از روی سطح سینی کار برمیدارد. از این نوع پرس های حرارتی عموماً جهت تولید محصولات که در قطعات کوچک هستند مانند کوسن، تی شرت و … استفاده می گردد.

 • پرس حرارتی با عملکرد اتوماتیک

پرس های حرارتی در ابعاد بزرگ اصولاً بر پایه عملکرد اتوماتیک طراحی و ساخته می شوند. در این گونه پرس ها معمولاً توسط فشار دکمه عملکرد، سطح پرس کننده حرکت نموده که در این حالت می تواند از بالا به پایین یا از پایین به بالا باشد. پس از قرار دادن قطعه کاغذ و قطعه پارچه و تنظیم آن ها بر روی سطح سینی کار و پس از فشردن دکمه عملکرد توسط اپراتور، سطح پرس کننده خود را به سطح سینی کار می رساند و در زمان، فشار و حرارت معین عمل انتقال چاپ انجام می پذیرد. نیروی فشار ایجاد شده جهت انتقال چاپ در پرس های اتوماتیک می تواند بصورت پنوماتیک (بادی) و یا هیدرولیک (روغنی) باشد.

مزایای پرس حرارتی پنوماتیک (بادی)

 • قیمت اولیه اقتصادی
 • هزینه نگهداری پایین
 • وزن کمتر و جابجایی آسانتر

مزایای پرس حرارتی هیدرولیک (روغنی)

 • فشار بالا (تا 20 بار و یا بیشتر)
 • انتقال چاپ یکنواخت با استفاده از جک های هیدرولیک
 • دارای ظاهر شکیل تر از لحاظ طراحی
 • طول عمر بالاتر
 • سرعت انتقال بیشتر
 • وزن سنگین تر و درنتیجه ثبات عملکرد بهتر

استفاده از دو سینی سطح کار در یک پرس حرارتی

جهت بالا بردن سرعت و راندمان پرس حرارتی اتوماتیک میتوان آن ها را بصورت دو سینی جهت ایجاد دو محیط انتقال طراحی نمود. این بدان معناست که در هنگام انتقال بر روی یک سینی، اپراتور می تواند جهت جلوگیری از فوت وقت، تکه پارچه و کاغذ را بر روی سینی دیگر تنظیم نماید.

مزایای دستگاه پرس حرارتی

از جمله مزایای بی شمار دستگاه های پرس حرارتی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فرآیند چاپ با استفاده از دستگاه هیت پرس بسیار ساده و آسان است، حتی اگر تجربه قبلی ندارید، می توانید سریع و آسان نحوه استفاده از دستگاه را بیاموزید
 • طراحی این دستگاه ها به گونه است که نیاز به فضای بسیار کمی از کارگاه شما دارند
 • دستگاه پرس حرارتی چاپ های با کیفیت بالا را تولید می کند
 • این دستگاه می تواند تصاویر پیچیده، شفاف و تمام رنگی را با وضوح تصویر عالی چاپ کند
 • در این روش دستگاه می تواند از چندین رنگ استفاده کند به شرطی که روی هم قرار نگیرند
 • به لطف استفاده از کنترل پنل آسان که روی دستگاه قرار دارد، می توانید با سرعت بسیار زیادی فرآیند چاپ را انجام دهید. کنترل پنل به شما این امکان را می دهد فرآیند خود را برنامه ریزی کنید و دستگاه آن را سریع و کارآمد پیاده سازی می کند
 • نتایج چاپ در این روش بسیار حرفه ای است
 • نرم افزار نصب شده و گرافیک پیشرفته به شما این امکان را می دهد تا بهترین نتایج را کسب کنید

قیمت دستگاه پرس حرارتی

قیمت دستگاه پرس حرارتی بسته به نوع دستگاه انتخابی شما و کاربردی که از دستگاه خریداری شده انتظار دارید متفاوت خواهد بود.  در ابتدا هدف خود از خرید دستگاه پرس حرارتی برای چاپ بر روی متریال مورد نظر خود را تعیین نمایید. مشاوران و کارشناسان فبتاک میتواند در این مسیر راهنمای شما عزیزان جهت انتخاب بهترین دستگاه پرس حرارتی متناسب با کسب و کار شما باشند.

راهنمای خرید دستگاه پرس حرارتی

ما در فبتاک با همکاری شرکای کاری خود همواره کوشیده ایم بهترین پرس حرارتی موجود در کشور را طراحی، تولید و به شما بزرگواران عرضه نماییم. با همراهی شما عزیزان و نظر ایزد منان ما قادر بوده ایم تعداد زیادی از انواع پرس حرارتی اتوماتیک هم از نوع هیدرولیک و هم از نوع پنوماتیک آن را نه تنها در سراسر میهن عزیزمان بلکه تعدادی از کشور های همسایه همچون عراق، افغانستان، آذربایجان و ارمنستان صادر نماییم.

بعد از دریافت مشاوره های لازم و انتخاب دستگاه پرس حرارتی مورد نیاز خود کارشناسان بخش فروش فبتاک اقدام به تهیه  تنظیم یک فاکتور فروش بر اساس مناسب ترین قیمت ممکن نموده و به خریداران گرامی ارائه می نماید. به علت بازار پررقابت انواع دستگاه های چاپ در فبتاک قیمت ها همواره با رعایت انصاف تعیین و به مشتریان گرامی اعلام می گردد.

در فبتاک علاوه بر راهنمایی در مسیر خرید، در مسیر نصب و راه اندازی و آموزش نحوه عملکرد دستگاه ها نیز همراه شما هستیم.