دستگاه کلندر از سری دستگاه های چاپ بصورت غلطکی است که با بهره گیری از تکنولوژی سابلیمیشن فرآیند انتقال طرح چاپ شده توسط دستگاه پرینتر سابلیمیشن را روی پارچه و یا هر سطح منعطف دیگری با استفاده از حرارت انجام می دهد. در این دستگاه ها حرارت باعث تصعید مرکب و سپس انتقال آن بر روی سطح پارچه و تکمیل فرآیند چاپ پارچه می شود. در واقع میتوان گفت از دستگاه کلندر به منظور انتقال طرح از روی کاغذ سابلیمیشن بر روی پارچه به صورت رول و یا قطعه استفاده میشود.

دستگاه های کلندر در قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی موجود هستند که بطور کلی میتوان آن ها در سه دسته بندی اصلی قرار داد:

 • قطعه به قطعه: جهت انتقال چاپ بر روی مدیا برش خورده همچون روسری، تی شرت و …
 • رول به رول: جهت انتقال چاپ بر روی مدیا پیوسته همچون رول پارچه و کاغذ
 • قطعه به رول: جهت انتقال چاپ هم بر روی مدیا برش خورده و هم بر روی سطوح متصل و رولی

دستگاه کلندر سابلیمیشن

دستگاه کلندر در بین خانواده صنعت چاپ بیشتر با عنوان کلندر سابلیمیشن شناخته شده است، علت این امر بهره گیری از فرآیند تصعید جهت انتقال و ترانسفر طرح از کاغذ سابلیمیشن بر روی پارچه می باشد که سبب شده است از عنوان سابلیمیشن در کنار این دستگاه استفاده شود. حرارت ایجاد شده در غلطک بر پایه روغن موجود در آن بصورت یکنواخت در تمام نقاط غلطک صورت می پذیرد.

نام دیگری که استفاده از آن برای دستگاه کلندر مرسوم است عنوان دستگاه ترانسفر پارچه می باشد که اشاره به انتقال طرح از کاغذی که طرح روی آن چاپ شده به پارچه و یا کاغذ را دارد.

کاربرد دستگاه کلندر سابلیمیشن

عمده ترین کاربرد دستگاه کلندر سابلیمیشن را میتوان انتقال طرح چاپ شده روی کاغذ سابلیمیشن را بر روی پارچه دانست اما بطور کلی دستگاه های کلندر قابلیت انتقال طرح چاپ شده روی کاغذ سابلیمیشن را نه تنها بر روی پارچه، تی شرت، لباس، روسری و …  بلکه بر روی هر مدیا منعطف دیگری که با غلطک این دستگاه سازگاری داشته باشد فراهم می آورد، ولی باید در نظر داشت که برای یک انتقال قابل قبول در روش سابلیمیشن مدیا و یا پارچه باید حداقل از 60 درصد پلی استر تشکیل شده باشد.

مزایای دستگاه کلندر

 در دستگاه های کلندر فرآیند انتقال چاپ با استفاده از غلطک این دستگاه انجام می شود که گرم شدن این غلطک بر پایه روغن است، این امر سبب می شود حرارت در تمام غلطک یکسان بوده و در نتیجه کیفیت یکنواختی از چاپ بر روی پارچه پیاده سازی شود.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای این دستگاه را میتوان نحوه استفاده آسان این دستگاه ها دانست که نیاز به تخصص و مهارت خاصی نداشته و تنها با چندین ساعت آموزش اپراتور به راحتی میتواند کار با دستگاه کلندر را بیاموزد.

فبتاک از زمانی که قدم به عرصه صنعت چاپ گذارده در تلاش بوده است تا بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های موجود در این صنعت را به مشتریان خود ارائه دهد، در مورد دستگاه کلندر سابلیمیشن نیز این موضوع صدق میکند، از جمله خصوصیات کلندر فبتاک میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مناسب جهت پرس رول به رول و قطعه به قطعه پارچه
 • موتور های پر قدرت وسیستم ایر شفت کار آمد جهت باز و بسته کردن رول ها با کاربرد آسان و بازده بیشتر
 • سیستم فشار پنوماتیک جهت اطمینان از انتقال مرکب عالی و بازده تولید بالاتر
 • سیستم تنظیم نمد خودکار جهت بهبود انتقال چاپ و کاهش هزینه های نیروی انسانی
 • سیستم اتوماتیک جهت جمع کردن رول پارچه چاپ شده
 • سیستم هشدار قطع برق جهت جلوگیری از آسیب دیدن نمد
 • پنل کنترل کننده هوشمند جهت قطع جریان برق دستگاه و خاموش نمودن در حالی که حرارت به پایین 80 درجه رسید در زمانی که دستگاه در حین کار نمی باشد
 • سیستم قوی جهت باز نمودن و هدایت رول کاغذ سابلیمیشن و رول کاغذ پشتیبان که باعث افزایش کشیدگی و هموار بودن سطح کاغذ میشود، لازم به توضیح است که این امر از چروکیدگی کاغذ جلوگیری میکند
 • سیستم ایر شفت قوی و صنعتی جهت جمع آوری کاغذ استفاده شده و کاغذ محافظ به همراه ترمز و موتور تنظیم سرعت جهت جمع آوری منظم با کشش بالا
 • سرعت انتقال بین 150 تا 180
 • سبد جایگذاری رول پارچه

قیمت دستگاه کلندر سابلیمیشن

قیمت دستگاه کلندر بر اساس دستگاه انتخابی شما متفاوت خواهد بود. ما در فبتاک این اطمینان را به شما عزیزان خواهیم داد که قیمت گذاری تمامی دستگاه های چاپ موجود در این شرکت در نهایت انصاف و با هدف کسب رضایت افراد شاغل در این حوزه تعیین شده و به مشتریان گرامی اعلام می گردد.

راهنمای خرید دستگاه کلندر سابلیمیشن

جهت خرید دستگاه کلندر سابلیمیشن لازم است در ابتدا با تحقیق و بررسی دستگاه کلندر مورد نیاز با صنعت و کسب و کار خود را انتخاب نمایید. نکته دیگری که لازم است به آن توجه  اشته باشید ابعاد و اندازه کارگاه شما و همجنین انتظاراتی است که از دستگاه کلندر خود دارید.

بعد از انجام بررسی های انجام شده و در اتباط با برترین دستگاه های کلندر موجود در بازار که از آخرین تکنولوژی موجود بهره می برند، در ارتباط با قیمت این دستگاه نیز تحقیق نموده تا بتوانید بهترین دستگاه کلندر سابلیمیشن را با مناسب ترین قیمت ممکن خریداری نمایید.

تیم مشاوره و پشتیبانی فبتاک از لحظه ارائه راهنمایی و مشاوره های لازم تا انتخاب دستگاه کلندر مورد نیاز شما و سپس نصب و راه اندازی دستگاه در محل کارگاه شما آماده ارائه بهترین و برترین خدمات به شما صنعتگران گرامی است.

با خرید از فبتاک ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی قوی تیم فنی و مهندسی این مجموعه را همواره در کنار خود احساس خواهید کرد.