قیمت رنگ دستگاه چاپ

جوهر در صنعت چاپ، در واقع یکی از اصلی‌ ترین و مهم‌ ترین تجهیزات موجود در دستگاه‌ های چاپی است. هر چه کیفیت و مرغوبیت جوهر و یا رنگ استفاده‌ شده در انواع دستگاه‌ های چاپی بالاتر باشد، بنابراین وضوح، شفافیت و کیفیت چاپ انجام‌ شده بر روی متریال نیز بالاتر خواهد بود. جوهر های به کار برده شده در صنعت چاپ، با توجه به دستگاه و نوع چاپ انجام‌ شده و سایر عوامل دیگر، دارای انواع بسیار متفاوتی هستند و در کیفیت‌ ها، برند ها و قیمت‌ های گوناگون نیز در بازار عرضه می‌ شوند. به‌ طور کلی نیز رنگ‌ های استفاده‌ شده در دستگاه‌ های چاپی، دارای ۵ نوع متفاوت با توجه به ترکیبات خود هستند و بنابراین از لحاظ قیمتی و کیفیتی نیز با یکدیگر متفاوت می‌ باشند.

انواع رنگ در دستگاه‌ های چاپ

در حال‌ حاضر صنعت چاپ نسبت‌ به گذشته، پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و از روش‌ های بسیار نوینی برای چاپ بر روی متریال‌ های متفاوت به‌ کار برده می‌ شود. بنابراین جوهر های چاپی نیز نسبت‌ به رنگ‌ های قدیمی، با استفاده از فناوری‌ های پیشرفته تولید می شوند و دارای مقاومت، کیفیت و شفافیت بالاتری در چاپ هستند. این رنگ‌ ها با توجه به ترکیبات خود، دارای انواع بسیار گوناگونی هستند و بنابراین براساس ویژگی‌ های خود، برای چاپ توسط دستگاه‌ ها و بر روی متریال‌ های متفاوتی به‌ کار برده می‌ شوند.

از جمله انواع جوهر ها و یا رنگ‌ های استفاده‌ شده در دستگاه‌ های چاپی بر اساس ترکیبات آن‌ ها، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • رنگ‌ های مبتنی بر حلال
  • رنگ‌ های پایه روغن
  • رنگ‌ های بر پایه آب
  • رنگ‌ های لاتکس
  • رنگ‌ های ذوب داغ
  • رنگ‌ های یو وی

اینجا بخوانید: مقایسه جوهر های اکوسالونت، یووی و لاتکس

جوهر سابلیمیشن

عوامل مؤثر بر قیمت جوهر دستگاه چاپ

از جمله مهم‌ ترین فاکتور ها و عوامل تأثیرگذار بر قیمت رنگ و یا جوهر دستگاه‌ های چاپی، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

شرکت تولید کننده

جوهر های به کار برده شده در دستگاه‌ های چاپی، توسط شرکت‌ ها و تولیدکنندگان متفاوتی در بازار داخلی عرضه می‌ شوند و بنابراین دارای قیمت‌ های گوناگونی در بازار می‌ باشند.

کیفیت رنگ

کیفیت رنگ و جوهر، یکی دیگر از مهم‌ ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت رنگ دستگاه‌ های چاپ است. جوهر های موجود در صنعت چاپ، دارای کیفیت‌ های بسیار متفاوتی هستند و هر کدام تأثیرات گوناگونی را بر وضوح، شفافیت و همچنین ماندگاری طرح‌ های چاپی بر روی متریال‌ های گوناگون می‌ گذارند.

خرید از نمایندگی و یا فروشگاه‌ های مجاز

مجموعه‌ هایی که تحت عنوان نمایندگی اقدام به فروش رنگ دستگاه‌ های چاپی می‌ کنند، به‌ طور معمول دارای قیمت‌ های مناسب‌ تری در محصولات چاپی خود هستند و سایر فروشگاه هایی که دارای تنوع بسیار زیادی در برند و کیفیت رنگ‌ های چاپی می‌ باشند، جوهر ها را در قیمت‌ های گوناگونی به مشتریان عرضه می‌ کنند.

نوع جوهر و رنگ

رنگ و جوهر های استفاده‌ شده در دستگاه‌ های چاپی، با توجه به روش چاپ و متریال استفاده‌ شده، دارای انواع متفاوتی همچون جوهر های اکوسالونت، جوهر های یو وی، جوهر های بر پایه روغن و غیره هستند و بنابراین دارای قیمت‌ های گوناگونی نیز می‌ باشند.

رنگ‌ های ایرانی و یا خارجی

به طبع رنگ و جوهر های تولید شده در داخل کشور، دارای قیمت‌ های بسیار پایین‌ تری نسبت‌ به رنگ‌ های وارداتی و خارجی می‌ باشند. زیرا رنگ‌ های خارجی علاوه‌ بر تأثیر شرکت سازنده، دارای هزینه‌ های حمل‌ و نقل و گمرکی نیز هستند.

خرید به‌ صورت عمده و یا جزئی

به طور کلی، خرید هر یک از محصولات به‌ صورت عمده، دارای هزینه پایین‌ تری نسبت‌ به خرید آن‌ ها به‌ صورت جزئی است و رنگ‌ های چاپی نیز از این قضیه مستثنی نبوده و جزئی خرید کردن آن‌ ها، دارای قیمت بالاتری است.

رنگ جوهر

جوهر های سیاه و سفید به‌ دلیل کاربرد بسیار بالا در دستگاه‌ های چاپی، دارای قیمت‌ های مناسب‌ تری نسبت‌ به جوهر های رنگی هستند.

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت جوهر سابلیمیشن نیز می‌ توان به مواد افزودنی استفاده‌ شده در جوهر و همچنین نوع پیگمنت آن اشاره نمود.

در پایان

شرکت فبتاک، از سال ۱۳۹۶ در زمینه عرضه انواع دستگاه‌ های چاپی مشغول به فعالیت بوده و در حال‌ حاضر نیز به‌ عنوان یک شرکت پیشرو، انواع محصولات چاپی خود را در بالاترین کیفیت و از بهترین برند های جهانی به مشتریان عرضه می‌ کند. شما عزیزان می‌ توانید جهت اطلاع از چگونگی سفارش انواع دستگاه چاپ پارچه و سایر ماشین آلات چاپی این مجموعه، با فبتاک تماس حاصل نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *