دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم

چاپ سابلیمیشن، روشی نوین و مدرن در صنعت چاپ امروزی می‌ باشد و در این روش از تجهیزات و دستگاه‌ های بسیار پیشرفته و مدرنی جهت چاپ بر روی متریال‌ های متفاوت استفاده می‌ شود. چاپ سابلیمیشن، یکی از روش‌ های بسیار محبوب و پر طرفدار بین کاربران این صنعت بوده و در حوزه چاپ پارچه، از انواع منسوجات، لباس‌ های ورزشی، دامن، شلوار، پرده، رو مبلی و غیره در آن استفاده می‌ شود. دستگاه‌ چاپ پارچه نیز همانند سایر دستگاه‌ های چاپی از ویژگی‌ ها، مزایا و مدل‌ های متفاوتی برخوردار هستند و در انواع گوناگونی بر اساس ابعاد و نوع کاربرد در بازار عرضه می‌ شوند. در دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن نیز همان‌ طور که گفته شد، از قطعات و تجهیزات بسیار پیچیده و پیشرفته‌ ای استفاده‌ شده و به‌ همین دلیل بهتر است در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم به برخی نکات توجه کرده و بهترین آن‌ ها را خریدار نمایید. در ادامه مقاله نیز به بررسی دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم پرداخته و هر کدام را به‌ طور مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مهم در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم

دستگاه‌ های سابلیمیشن دارای تنوع بسیار بالایی در ابعاد، مدل و نوع کاربرد هستند و به‌ همین علت نیز در قیمت‌ های متفاوتی در بازار عرضه می‌ شوند. همچنین در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم نیز، بررسی قطعات و تجهیزات آن بسیار تخصصی و کارشناسی بوده و بهتر است از متخصصین مشغول به فعالیت در این حرفه درخواست کارشناسی نمایید.

از جمله نکات مهم در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

توجه به نیاز خود

یکی از نکات بسیار مهم در خرید دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم، انتخاب مدل مناسب دستگاه چاپ با توجه به نوع متریال مصرفی و محصولات چاپی می‌ باشد. همچنین عملکرد صحیح دستگاه چاپگر شما، رابطه بسیار مستقیمی با نوع جوهر مصرفی داشته و با توجه به چاپ بر روی متریال هایی چون منسوجات برای لباس‌ های ورزشی، تابلو ها و غیره، از جوهر های بسیار متفاوتی استفاده می‌ شود. بنابراین با توجه به‌ نظر کارشناسان خود در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم، دستگاهی را انتخاب نمایید که مواد اولیه‌ای چون جوهر آن همیشه قابل دسترس در داخل کشور بوده تا در تولید محصولات خود در آینده با مشکل مواجه نشوید.

توجه به بدنه دستگاه

توجه به وضعیت مناسب بدنه و شاسی دستگاه نیز یکی دیگر از نکات مهم در خرید دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم می‌ باشد. به‌ طور معمول در بدنه دستگاه‌ های سابلیمیشن، از متریال‌ های بسیار با کیفیت و مقاومی استفاده می‌ شود و طراحی بدنه آن‌ ها به‌ گونه‌ای است که در طول مدت‌ ها استفاده دچار مشکل و ایراد نخواهند شد. همچنین سلامت شاسی دستگاه نیز بسیار حائز اهمیت بوده و هر چه شاسی دستگاه بسیار سنگین و یا بسیار ضعیف باشد، در عملکرد کیفیت چاپ و طول عمر دستگاه تأثیر بسیار مستقیم داشته و در میزان ارتعاش و لرزش دستگاه نیز تأثیرگذار است. بنابراین در زمان خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن دست دوم، به مقاومت و جنس بدنه توجه نموده و از سلامت شاسی آن اطمینان حاصل نمایید.

توجه به تسمه دستگاه

در دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن به‌ طور معمول از ۲ تسمه در محور X و از ۱ تسمه در محور Y استفاده‌ شده و به‌ طور کلی دستگاه‌ های سابلیمیشن دارای ۳ تسمه هستند. کیفیت و عملکرد صحیح تسمه در دستگاه‌ های سابلیمیشن دست دوم، در کیفیت تولیدی بسیار تأثیرگذار بوده و از این‌ رو در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم، به‌ طور حتم به برند، کیفیت، ضخامت و عملکرد صحیح تسمه توجه نمایید.

توجه به امکانات دستگاه

برخی دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن بر روی خود دارای امکانات بسیار ویژه‌ای جهت سهولت در استفاده و همچنین امکان انجام چاپ‌ های بسیار متنوعی بر روی متریال ها می‌ باشند. به‌ عنوان مثال برخی دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دارای دسترسی‌ های بسیار راحتی به تجهیزات خود برای تعمیر و یا تعویض هستند و به‌ همین جهت نیز تکنسین‌ ها نیازی به باز کردن کل دستگاه‌ جهت تعمیر نخواهند داشت.

توجه به قیمت دستگاه  

دستگاه‌ های دست دوم دارای قیمت پایین‌ تری نسبت‌ به مدل نو خود هستند و دستگاه‌ های سابلیمیشن دست دوم نیز به نسبت دارای هزینه پایین‌ تری نسبت‌ به دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن نو می‌ باشد. بنابراین در زمان خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم، با آگاهی کامل از قیمت دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن، آن‌ ها را خریداری نموده و این به این نکته نیز توجه نمایید که برخی دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست دوم به دلیل برخورداری از امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته و همچنین کارکرد بسیار کم، از قیمت بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ های دست دوم برخوردار بوده و این امر نشان‌ دهنده گران‌ فروشی فروشنده نمی‌ باشد.

توجه به میزان کارکرد دستگاه

یکی دیگر از نکات مهم، توجه به میزان عملکرد دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم می‌ باشد. میزان کارکرد دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن به‌ هیچ‌ عنوان ارتباطی با زمان نصب این دستگاه‌ ها نداشته بلکه به تولید محصولات آن و فعالیت دستگاه بستگی دارد. میزان عملکرد دستگاه‌ های چاپ بر روی کنتور آن‌ ها ثبت می‌ شود اما بهتر است جهت تشخیص درست آن، از کارشناسان این حرفه درخواست بررسی نمایید.

توجه به کیفیت و خدمات پشتیبانی

در خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن دست‌ دوم، به‌ طور حتم به کیفیت دستگاه، تجهیزات، قطعات و سایر قسمت‌ های دستگاه بسیار توجه نموده و سعی کنید آن‌ ها را از مراکز و مجموعه‌ های تهیه نمایید که دارای خدمات پشتیبانی بوده و بتوانید در مواقع لزوم از این خدمات استفاده نمایید.


اینجا بخوانید: راهنمای کارآفرینی خانگی با چاپ سابلیمیشن

در پایان

با توجه به بررسی برخی موارد مهم در خرید دستگاه‌ چاپ سابلیمیشن دست دوم در این مقاله، بهتر است که در هنگام خرید به تمامی این موارد توجه نموده و دستگاه چاپ بسیار با کیفیت، مقاوم و با توجه به نیاز های خود را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

شرکت فبتاک در سال ۱۳۹۶ در زمینه ارائه محصولات چاپی، فعالیت خود را آغاز نموده و اکنون نیز جزء شرکت‌ های بسیار پیشرو و هدفمند در این حرفه است. از جمله محصولات این مجموعه نیز می‌ توان به کلندر سابلیمیشن، پرینتر سابلیمیشن، پرس حرارتی و قطعات یدکی دستگاه‌ های چاپی اشاره نمود. این مجموعه تمامی محصولات خود را در بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می‌ کند و شما می‌ توانید جهت اطلاع از خرید دستگاه‌ های چاپ سابلیمیشن و قیمت آن‌ ها، با این شرکت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *