بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن

در حال حاضر چاپ سابلیمیشن، یکی از بهترین و باکیفیت ترین روش‌ ها جهت انجام چاپ روی پارچه بوده و دارای کاربرد های بسیار زیادی در صنایع چاپ می‌ باشد. در چاپ سابلیمیشن نیز همانند سایر روش‌ های چاپی، از تجهیزات و قطعات گوناگونی استفاده می‌ شود که از جمله آن‌ ها می‌ توان به دستگاه چاپ سابلیمیشن، جوهر مخصوص، کاغذ ترانسفر، پرینتر سابلیمیشن و غیره اشاره نمود. همچنین در این روش از چاپ نیز از پارچه‌ های بخصوصی استفاده می‌ شود که این نوع از پارچه‌ ها قابلیت سازگاری با جوهر سابلیمیشن را داشته و چاپ‌ های انجام‌ شده بر روی آن‌ ها نیز از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

در ادامه مقاله به بررسی بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن پرداخته و آن‌ ها را مورد بررسی قرار می‌ دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

چه پارچه‌ ای برای چاپ سابلیمیشن مناسب است؟

به‌ طور کلی بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن، پارچه‌ هایی هستند که دارای الیاف پلی استر بوده و چاپ بر روی آن‌ ها نیز توسط این روش، از کیفیت و دوام مناسبی برخوردار است. زیرا پارچه‌ هایی که دارای درصد مناسبی از الیاف پلی استر هستند، از مقاومت و دوام بالایی در چاپ سابلیمیشن یا چاپ حرارتی برخوردار بوده و در هنگام انتقال طرح بر روی سطح خود، دچار سوختگی و یا پارگی نشده و در هنگام شستشو نیز طرح‌ های چاپی به‌ هیچ‌ عنوان دچار ترک خوردگی و ریختگی نخواهند شد. همچنین پارچه‌ های پلی استری که در رنگ‌ های روشن‌ تر مانند سفید استفاده می‌ شوند، چاپ بر روی آن‌ ها از وضوح و شفافیت بالاتری برخوردار بوده و تمامی جزئیات طرح بر روی آن‌ ها قابل‌ مشاهده خواهد بود.

همان‌ طور که مطلع هستید نحوه انجام چاپ در دستگاه سابلیمیشن، به‌ صورت حرارتی و پرسی انجام می‌ شود و به دلیل دمای بسیار بالا در حین چاپ، جنس پارچه باید به‌ گونه‌ ای باشد که در برابر این حرارت مقاومت مناسبی داشته و جوهر سابلیمیشن به‌ طور کامل در تار و پود آن نفوذ کرده و طرح با وضوح و کیفیت بالایی بر روی آن چاپ شود. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه مصرفی بالاتر باشد، وضوح و شفافیت چاپ انجام‌ شده بر روی آن نیز بیشتر بوده و محصول تولید شده نیز از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

دستگاه چاپ پارچه

ویژگی بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن

به‌ طور کلی پارچه‌ هایی که برای چاپ در دستگاه سابلیمیشن استفاده می‌ شوند، دارای ویژگی‌ ها و خصوصیات متفاوت‌ تری نسبت‌ به سایر پارچه ها هستند که از جمله این ویژگی‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

وضوح و شفافیت بالا در چاپ سابلیمیشن

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن، این است که چاپ بر روی آن‌ ها با وضوح و شفافیت بسیار بالاتری انجام می‌ شود. زیرا این پارچه‌ ها دارای درصد قابل‌ توجهی از پلی استر هستند و به‌ همین جهت طرح مورد نظر بر روی آن‌ ها با شفافیت بسیار بالاتری انجام‌ شده و تمامی جزئیات طرح نیز به‌ راحتی قابل‌ مشاهده خواهد بود. به‌ همین جهت نیز پارچه‌ های پنبه‌ ای به دلیل رنگ‌ پذیری خود، مناسب برای چاپ در دستگاه سابلیمیشن نبوده و کیفیت چاپ در آن‌ ها در مقایسه با پارچه‌ های پلی استر، بسیار پایین‌ تر خواهد بود.

سازگاری با جوهر سابلیمیشن

در هنگام انجام چاپ سابلیمیشن و انتقال طرح بر روی پارچه‌ های پلی استر، جوهر سابلیمیشن پس‌ از انتقال از روی کاغذ ترانسفر بر روی سطح پارچه، به‌ راحتی در تار و پود آن‌ ها نفوذ کرده و به دلیل پایه پلیمری خود، به‌ راحتی در پارچه‌ های پلی استر جذب می‌ شود. بنابراین کیفیت چاپ در این پارچه‌ ها نیز بسیار بالا خواهد بود.

مقاومت و دوام بالا

پس‌ از انجام چاپ بر روی پارچه‌ های پلی استر توسط چاپ سابلیمیشن، طرح چاپ‌ شده بر روی آن‌ ها از مقاومت و دوام بالایی برخوردار بوده و در هنگام شستشو، قرارگیری در معرض آفتاب و غیره به‌ هیچ‌ عنوان دچار ترک خوردگی، پوسیدگی، ریختگی، تغییر رنگ و غیره نخواهند شد.


اینجا بخوانید: نحوه شستشوی لباس های چاپی

در پایان

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده در این مقاله در رابطه با بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن، پارچه‌ هایی که دارای بیش‌ از ۶۰ درصد پلی استر هستند، به‌ عنوان بهترین پارچه‌ ها در چاپ سابلیمیشن شناخته می‌ شوند و پارچه‌ های نخی و پنبه‌ ای نیز مناسب برای چاپ در این روش نمی‌ باشند. همچنین هر چه پارچه‌ های پلی استر دارای رنگ روشن‌ تری باشند، چاپ بر روی آن‌ ها از وضوح و کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.

شرکت فبتاک، در زمینه ارائه انواع ماشین‌آلات و دستگاه‌ های چاپی دارای سال‌ ها سابقه فعالیت بوده و از سال ۱۳۹۶ فعالیت رسمی خود را در عرصه صنعت چاپ پارچه آغاز نموده است. از جمله انواع ماشین‌آلات چاپ در این مجموعه نیز می‌ توان به انواع پرینتر سابلیمیشن، کلندر سابلیمیشن، پرس حرارتی و قطعات یدکی در کیفیت‌ های بالا و برند های بسیار معتبر و شناخته‌ شده اشاره نمود. شما عزیزان نیز می‌ توانید جهت اطلاع از قیمت کاغذ سابلیمیشن و چگونگی خرید هر یک از ماشین‌آلات چاپی، با مجموعه فبتاک تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *